top of page
a469598c-9bb7-43cf-8ace-3504952d019a.jpg

Sazova Göleti probiyotik ile tertemiz olacak

Eskişehir’de cazibe merkezlerinden biri olan Sazova Bilim, Kültür ve Sanat Parkı göletinde probiyotik uygulaması gerçekleştiriliyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Eskişehir’e kazandırılan keyif dolu cazibe merkezlerinden biri olan Sazova BilimKültür ve Sanat Parkı göletinde probiyotik uygulaması gerçekleştiriliyor.

Türkiye Biyologlar Derneği Genel Başkanlığı, Türkiye Biyologlar Derneği Eskişehir Şubesi, Ege Üniversitesi Teknopark bünyesinde bulunan Mikromiks Biyoteknoloji A.Ş. ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ortak çalışması ile Sazova Bilim, Kültür ve Sanat Parkı  göletinde  ücretsiz olarak probiyotik uygulaması yapılıyor. Tamamen yerli ve milli üretim olan çevreye zarar vermeyen probiyotik uygulaması sonrasında Sazova Bilim, Kültür ve Sanat Parkı göletinin daha temiz olması hedefleniyor.

sazova.webp

Ankara Büyükşehir Belediyesi İş Başında!

Türkiye Biyologlar Derneği Akyurt Güzelhisar Göleti’nde Pis kokulara karşı ücretsiz bakteri kokteyli uygulaması yaptı.

Güzelhisar Göleti’nin daha temiz olması için Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Koruma Daire Başkanlığı da yoğun çaba harcadı.

Bakteri Kokteyli üretimi TUBİTAK destekli bir proje. Dokuz yıllık çalışma sonucu, Ege Üniversitesi Teknopark firması  Mikromiks Biyoteknoloji A.Ş. tarafından  üretilmiştir.

Screenshot_2021-09-28-20-04-47-268_com.whatsapp.jpg

Yeşil ve Mavi Dönüşüm Mali Destek Programı Başarılı Projeler Arasında Mikromiks Biyoteknoloji de yer aldı. 

İzmir Kalkınma Ajansı tarafından Finanse Edilen Yeşil ve Mavi dönüşüm Mali Destek programına Ege Üniversitesi Teknopark Firmalarımızdan Mikromiks Biyoteknoloji araştırma ve Geliştirme A.Ş: başarılı projeler listesine asil olarak girmiştir.
Yeşil ve Mavi Dönüşüm Programı’nın hedefi, TR31 İzmir Bölgesi’nin karşı karşıya olduğu çevresel baskının azaltılması, bölgedeki ekonomik dayanıklılığın arttırılması ve bu doğrultuda doğal kaynakların kullanımında gelecek nesilleri de dikkate alan bir yaklaşımın girişimciler ve üreticiler tarafından içselleştirilmesi için “sürdürülebilir üretim teknikleri” ve “ sürdürülebilir üretim metot ve ekipmanlarının yerlileştirilmesi” alanlarında “öncü, özgün ve örnek (3Ö)” projeleri hayata geçirmektir.
bottom of page